Ronaldo'nun Sakatlığı

Serie A'da Çarşamba akşamı Milan'la Livorno arasında oynanan erteleme maçında sol dizinden ağır biçimde sakatlanan Ronaldo'nun futbol kariyeri büyük ihtimalle sona erdi.

Milan'ın Livorno'yla 1-1 berabere kaldığı maçın 56. dakikasında oyuna girdikten birkaç dakika sonra rakip ceza sahası içinde kimsenin müdahelesi olmadan yere yığılan Ronaldo, gözyaşları içinde kenara alındı.

Hemen hastaneye kaldırılan Ronaldo'nun sol diz tendonunun tamamen dağıldığı ve oyuncunun cerrahi müdaheleye ihtiyaç duyduğu gelen ilk haberler arasındaydı.

31 yaşındaki futbolcu daha önce de 1998 ve 2000 yıllarında sol dizinden sakatlık geçirmişti.

Ronaldo'nun ameliyattan sonraki rehabilitasyon sürecini çabuk atlatsa bile böylesi ağır bir sakatlığın ardından sahalara dönme ihtimali oldukça düşük görünüyor. Ayrıca, Ronaldo'nun dizinin zayıflığı hesaba katıldığında böyle bir geri dönüş çabasının ciddi riskler taşıyacağı da gelen haberler arasında.

Geçtiğimiz günlerde sezon sonunda futbolu bırakmayı düşündüğünü açıklayan Ronaldo'nun bu sakatlıktan sonra kararını kesinleştirmesi bekleniyor.

Ancelotti: "Oynayacak durumdaydı"

Öte yandan, Ronaldo'yu tam iyileşmeden sahaya sürdüğü gerekçesiyle eleştirilen Milan teknik direktörü Carlo Ancelotti ise, ilk açıklamasında, "Tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Ama Ronaldo oynadıysa, bu oynayacak durumda olduğu içindir. Biz aptal değiliz ki oyuncuyu riske atalım. Seedorf, Kaka ve Pato'nun yokluğunda oyuna sokacağım başka bir oyuncum yoktu," diye konuştu.

Ronaldo'nun sakatlığının tüm camiayı çok üzdüğünü de belirten İtalyan teknik adam, "Şimdiden kariyerinin sona erdiğini söyleyemem. Bunu zaman gösterecek. Şu anda tek yapmamız gereken soğukkanlılığımıszı koruayarak bekleme," dedi.

Amelia: "Korkunç bir sesti"

Sakatlık anında Ronaldo'nun yakınında olan Livorno kalecisi Amelia ise, Brezilyalı oyuncunun dizinden gelen korkunç sesi duyduğunu söyleyerek, "Ronaldo'nun dizinden gelen sesi duyamazsınız belki ama ben duydum," dedi.

Milan asbaşkanı Adriano Galliani ise Ronaldo'nun sakatlığının çok ciddi olduğunu belirterek, "Sahalardan ne kadar uzak kalacağı henüz belli değil, bütün testler yapıldıktan sonra durum netleşecek ancak sol diz tendonunda ciddi bir sorun olduğu doğru," dedi.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !