"Ronaldinho için Barcelona'yla görüşeceğiz"

 

Milan başkanı Silvio Berlusconi, Ronaldinho’nun transferi için Barcelona için görüşeceklerini açıkladı. Ancak transferi çok isteyen İnter de tetikte bekliyor.

 

Barcelonalı yıldız futbolu Ronaldinho sakatlıklar ve form düşüklüğü nedeniyle çok kötü bir sezon geçirdi ve yaz döneminde takımdan ayrılması bekleniyor.    

Milan cephesi   

Bir haftayı aşkın bir süredir İtalyan basını Brezilyalı yıldızın Milan’a imza atacağını iddia ediyor. Hatta Başkan Silvio Berlusconi, geçtiğimiz hafta Ronaldinho’nun da Milan’a imza atmak istediğini söyledi.      

Son olarak Barcelona ile resmi görüşmelere başlayacaklarını açıklayan başkan, "Pazartesi günü Adriano Galliani, Barcelona başkanı Joan Laporta ile yemek yiyecekti; ancak Laporta’nın seyahate gitmesi gerekti" diye konuştu.      

Bu sezon bir kez daha barça forması giyemeyecek olan Ronaldinho’nun transferi ile ilgili resmi görüşmelerin ileri bir tarihte gerçekleştirilmesi planlanıyor. 

İnter cephesi   

Ancak daha önce de burada okuduğunuz haberlerden de çok iyi bildiğiniz üzere Ronaldinho’yu isteyen tek takım Milan değil. Gazzetta dello Sport’un bugünkü haberine göre İnter, 28 yaşındaki futbolcuyu alabilmek için 25 milyon avro vermeye hazır.   Bir başka İtalyan gazetesi Corriere dello Sport ise, Ronaldinho'nun menajerliğini de yapan ağabeyi Roberto de Assis’in de İnter’i tercih ettiğini iddia etti.  

Nike, hem İnter hem de Ronaldinho’nun sponsoru olduğundan ticari açıdan oyuncunun İnter’e gitmesi daha mantıklı görünüyor.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !